KONST / Litografier / Färglitografi 9344276
*
nr 934 4276
Göran Hahne
(f. 1943), Sverige
Färglitografi, Göran Hahne (f. 1943), Båtar, 167/360, motivet: 54x38
Göran Hahne, svensk målare, grafiker och illustratör född 1943.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 19:39:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/1 10:22:08
1
Vinnande bud
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
Göran Hahne
Göran Hahne, svensk målare, grafiker och illustratör född 1943.
Läs mer om Göran Hahne
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: båtar färglitografi grafik göran hahne litografi litografier litografiskt blad marin marinmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:28
-
5304 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Föräldrar med..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:54
-
5207 Färglitografi
Claes Folcker (1940-2019), Sverige. Vinter i Waxho..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:44
*
Göran Hahne
Göran Hahne, svensk målare, grafiker och illustratör född 1943.
Läs mer om e-auktion
Läs mer om Göran Hahne
nr 934 4276
Göran Hahne
(f. 1943), Sverige
Färglitografi, Göran Hahne (f. 1943), Båtar, 167/360, motivet: 54x38
Göran Hahne, svensk målare, grafiker och illustratör född 1943.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/1 10:22:08 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
Göran Hahne
Göran Hahne, svensk mÃ¥lare, grafiker och illustratör född 1943.Läs mer om Göran Hahne
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: båtar färglitografi grafik göran hahne litografi litografier litografiskt blad marin marinmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:19 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:36 -
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:28 -
5304 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Föräldrar med..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:54 -
5207 Färglitografi
Claes Folcker (1940-2019), Sverige. Vinter i Waxho..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:44